PL / EN

LOKOMAT – dla rehabilitacji i treningu chodu

LOKOMAT – dla rehabilitacji i treningu chodu

Podobnie jak rok temu, Prezes Rehamed-Center dr Wojciech Rusek, udzielił wypowiedzi dla gazety „Nasz Dziennik”. Tym razem ukazał się artykuł dotyczący reedukacji chodu z wykorzystaniem Lokomatu. W dzisiejszym wydaniu dziennika możemy przeczytać między innymi o zaletach stosowania Lokomatu w rehabilitacji pacjentów, którzy utracili zdolność samodzielnego poruszania się.


„W najprostszy sposób działanie Lokomatu możemy opisać jako wspomaganie chodu osób, które utraciły zdolność samodzielnego poruszania się. Urządzenie może całkowicie zastępować pracę mięśni kończyn dolnych lub je częściowo wspomagać. Wszystko zależy od aktualnego stanu funkcjonalnego pacjenta.

– Pod względem mechanicznym Lokomat jest w pełni zautomatyzowaną ortezą kończyn dolnych, która pozwala na rehabilitację w warunkach dynamicznego odciążenia z jednoczesnym zachowaniem prawidłowego wzorca chodu wykonywanego na bieżni – mówi dr nauk o kulturze fizycznej Wojciech Rusek, fizjoterapeuta z Centrum Rehabilitacji  Rehamed-Center Sp. z o.o. w Tajęcinie koło Rzeszowa. – Innowacyjna konstrukcja ortezy gwarantuje pełne dopasowanie do budowy anatomicznej kończyn dolnych pacjenta. Dzięki temu współpracuje z pacjentem w prawidłowy sposób pod względem biomechanicznym i fizjologicznym. Kontroluje aktywność mięśni i jest wyposażona w czujniki, które za pomocą komputera i oprogramowania wspomagają lub utrudniają zmianę kątów w stawach kolanowych i biodrowych – wyjaśnia nasz rozmówca.”

LOKOMAT – dla rehabilitacji i treningu chodu

Jak możemy Ci pomóc?

W jaki sposób mamy się z Tobą skontaktować?

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji marketingowych za pomocą poczty elektronicznej, zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204z zm.), przez Rehamed-Center Sp. z o.o.