Rehabilitacja stacjonarna

REHABILITACJA STACJONARNA

Centrum Rehabilitacji REHAMED-CENTER oprócz rehabilitacji ambulatoryjnej oraz środowiskowej, prowadzi także rehabilitację stacjonarną. Jako jedna z nielicznych placówek w Polsce dysponuje prywatnym oddziałem stacjonarnym zapewniając tym samym całodobową opiekę medyczną. Rehabilitacja stacjonarna jest skierowana do osób chorych z następstwami schorzeń układu nerwowego oraz do Pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu wymagających pobytu na oddziale szpitalnym i całodobowej opieki medycznej.  O wysoką jakość udzielanych świadczeń, dba wykwalifikowana i doświadczona kadra fizjoterapeutów,  lekarze specjaliści a także profesjonalny personel pielęgniarski dostępny całą dobę.

IMG_7072

Mając na uwadze indywidualne podejście do każdego pacjenta, wstępną ofertę programu rehabilitacji wraz z wyceną przygotowujemy na podstawie dostarczonej dokumentacji medycznej pacjenta. Ostateczny program rehabilitacji tworzony jest po pierwszej wizycie,  w czasie której wykonywana jest diagnostyka lekarska i fizjoterapeutyczna. Po konsultacji specjalistów następuje ustalenie indywidualnego planu rehabilitacji.

 • Diagnostyka lekarska – badanie lekarskie, które stwierdza czy pacjent może przystąpić do rehabilitacji
 • Diagnostyka fizjoterapeutyczna – badanie funkcjonalne, które określa aktualny stan funkcjonalny pacjenta

Mając na uwadze, zadowolenie pacjentów,  oddział rehabilitacji stacjonarnej wyposażony jest w 20 miejsc noclegowych w 1, 2 i 3 – osobowych pokojach, każdy z własnym węzłem sanitarnym, dostosowanym dla osób niepełnosprawnych. Dla wygody pacjentów, zapewniamy również miejsca noclegowe dla osób towarzyszących.  W celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym pacjentom stworzyliśmy salę intensywnej opieki medycznej wyposażoną w kardiomonitor, aparat do elektrokardiografii, butle tlenowe oraz przenośny defibrylator.


Pacjent proszony jest o zabranie ze sobą:

 1. Dokumentu potwierdzającego tożsamość wraz z numerem PESEL.
 2. Historii choroby, posiadanych badań diagnostycznych, kart wypisu z poprzednich pobytów w placówkach medycznych, zdjęć RTG i innej dokumentacji związanej z przebiegiem leczenia.
 3. Rzeczy osobistych na czas pobytu:
 • piżama, pantofle, szlafrok, ręczniki,
 • przybory toaletowe (mydło, szczoteczka, pasta do zębów, szampon, pampersy)
 • odpowiedni strój sportowy i obuwie (buty całe, wiązane, adidasy/trampki),
 • w przypadku zabiegów z zakresu hydroterapii takich jak kąpiel perełkowa, masaż podwodny, wirowy, sauna lub bicze szkockie wymagany jest strój kąpielowy/kąpielówki, klapki i ręcznik.
 • inne przedmioty do użytku prywatnego według indywidualnych potrzeb.
 1. Aktualnie przyjmowanych leków wraz z opisem ich dawkowania. W przypadku wyczerpania leków przyjmowanych przez pacjenta, ośrodek rehabilitacji jest w stanie zaopatrzyć pacjenta w leki, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Wyżywienie

Podczas pobytu w naszym Centrum Rehabilitacji pacjentom zapewniamy trzy posiłki dziennie – śniadanie, obiad i kolację.

W Rehamed-Center przyjmujemy pacjentów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi – dieta cukrzycowa, niskotłuszczowa, bezglutenowa, białkowa oraz dieta dla pacjentów którzy są karmieni przez PEG-a.


Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszym działem pomocy.