Jak dostosować mieszkanie do osoby po udarze?
PL / EN

Jak dostosować mieszkanie do osoby po udarze?

Jak dostosować mieszkanie do osoby po udarze?

Osoby po udarze mogą potrzebować specjalistycznej opieki i wsparcia. Wykonywanie najprostszych czynności może być dużym problemem. Dlatego, jeśli ktoś z Twoich bliskich jest po udarze, sprawdź jak przystosować mieszkanie, aby było ono komfortowe i ułatwiało codzienne życie.

Przestrzeń i swoboda — czyli jak ułatwić choremu funkcjonowanie w mieszkaniu?

W momencie, gdy pacjent opuszcza szpital, zwykle wskazana jest rehabilitacja po udarze. Jeśli jest ona przeprowadzana w domu, należy zadbać o odpowiednią ilość miejsca. Dlatego pomyśl o przestawieniu mebli tak, aby wygospodarować więcej przestrzeni potrzebnej do rehabilitacji nowoczesnymi urządzeniami. Dodatkowa wolna powierzchnia ułatwi funkcjonowanie chorego podczas codziennych czynności. Brak potrzeby omijania różnych przedmiotów czy mebli, na pewno usprawni poruszanie się i nie będzie zagrażać bezpieczeństwu pacjenta.

Wygodne wyposażenie domu — postaw na bezpieczeństwo dla osoby po udarze

Bardzo ważne jest przystosowanie mieszkania tak, aby było bezpieczne dla osoby po udarze. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu ostrych krawędzi oraz zakupie różnych dodatków ułatwiających funkcjonowanie. Takie rozwiązania są szczególnie przydatne zaraz po wyjściu ze szpitala. Wówczas pacjenci mają zaburzone funkcje motoryczne, co zagraża ich bezpieczeństwu. Zatem zaopatrz mieszkanie w:

  • specjalne przedłużenia klamek, które ułatwią otwieranie drzwi,
  • antypoślizgowe maty pod dywany, do wanny i pod prysznic,
  • osłony na przewody,
  • szyny i poręcze w łazienkach ułatwiające higienę osobistą,
  • stołek pod prysznic, który jest antypoślizgowy i odporny na wilgoć.

Jeśli bliska Ci osoba po udarze porusza się na wózku, pomyśl o specjalnych rampach. Ułatwią one przetransportowanie chorego na badania lub w przypadku, kiedy konieczna będzie rehabilitacja stacjonarna.

Jak dostosować miejsca do przechowywania rzeczy w mieszkaniu dla osoby po udarze?

Dla osób po udarze, które mają problemy z zapamiętywaniem, pomocne okażą się otwarte półki i szafki. Dlatego ważne jest, abyś zadbał o odpowiednie miejsca do przechowywania rzeczy. W tym celu możesz zamontować więcej półek i regałów, aby wszystkie potrzebne przedmioty były na widoku. To na pewno uspokoi pacjenta i ułatwi jego codzienne funkcjonowanie.

Jak dostosować mieszkanie do osoby po udarze?

Jak możemy Ci pomóc?

W jaki sposób mamy się z Tobą skontaktować?

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji marketingowych za pomocą poczty elektronicznej, zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204z zm.), przez Rehamed-Center Sp. z o.o.