Jak uzyskać pomoc dla pacjenta po udarze? - Rehamed-Center
PL / EN

Jak uzyskać pomoc dla pacjenta po udarze?

Jak uzyskać pomoc dla pacjenta po udarze?

Udar jest jedną z najcięższych chorób, które prowadzą do ograniczenia funkcji życiowych lub nawet śmierci. Dlatego tak ważne jest, aby pacjenci otrzymali natychmiastową pomoc w postaci rehabilitacji. Dzięki szybkiej i specjalistycznej opiece pacjent może odzyskać w pełni sprawność. Jeśli wśród Twoich bliskich jest osoba po udarze, poznaj najlepsze formy fizjoterapii!

 

Rehabilitacja z użyciem Erigo czy Lokomatu — czyli chodzenie po udarze

Proces nauki chodzenia po udarze jest czasochłonny. Obecnie dostępna jest rehabilitacja nowoczesnymi urządzeniami, która znacznie skraca proces rekonwalescencji. Co z kolei ma duży wpływ na szybki powrót do sprawności fizycznej. Najczęściej do ponownej nauki chodzenia, wykorzystuje się urządzenie Erigo lub Lokomat.
 

Rehabilitacja z użyciem Erigo

Jest to urządzenie pionizujące z funkcją kroczenia. Tę metodę wykorzystuje się na wczesnym etapie rehabilitacji w procesie pionizacji pacjenta. Urządzenie jest bezpieczne i minimalizuje wszelkie niekorzystne reakcje ze strony układu krążeniowo-naczyniowego, czego nie zapewniają zwykłe stoły pionizujące.
 

Rehabilitacja Lokomatem

Lokomat jest urządzeniem, które doskonale sprawdzi się u osób po udarze, gdzie zostały zaburzone funkcje motoryczne. Urządzenie to pozwala na utrzymanie poprawnego cyklu chodu. Zapewnia odpowiedni czas przenoszenia kończyny, długość kroku oraz prędkość chodu.
 

Co jest najlepsze na brak sprawności w kończynach górnych po udarze?

Pacjenci po udarze mózgu, zwykle są pozbawieni czucia lub sprawności jednej z rąk, co bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. W tym przypadku należy rozważyć rehabilitację z użyciem Armeo. Jest to najlepsze urządzenie do odzyskiwania sprawności kończyn górnych. Dodatkowo ćwiczenia są wykonywane w przestrzeni 3D. Pozwala to na szybką odbudowę zaburzonych funkcji motorycznych w górnych partiach ciała.
 

Rehabilitacja magnetostymulacją — czyli jak szybko wrócić do zdrowia?

Rehabilitacja magnetostymulacją jest bardzo dobrą formą powrotu do zdrowia pacjenta po udarze. Megnetostymulacja polega na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej indukcji. Taka forma rehabilitacji ma działanie:

  • przeciwbólowe
  • przeciwzapalne
  • przeciwobrzękowe.

Najlepiej poddać się kilku zabiegom magnetostymulacji, dobrym rozwiązaniem będą pobyty w specjalistycznych ośrodkach, które oferuje odział rehabilitacji w Rehamed-Center w Tajęcinie.

Jak uzyskać pomoc dla pacjenta po udarze?

Jak możemy Ci pomóc?

W jaki sposób mamy się z Tobą skontaktować?

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji marketingowych za pomocą poczty elektronicznej, zgodnie z europejskim rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204z zm.), przez Rehamed-Center Sp. z o.o.